Brno a okolí

Brno je druhé největší město České republiky a jeho nejvýznamnější historickou dominantu tvoří hrad Špilberk a katedrála sv. Petra a Pavla. Mezi další nejnavštěvovanější památky patří Kapucínská hrobka, středověké podzemí pod Zelným trhem nebo slavná architektonická památka zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO – Vila Tugendhat.

Ve městě lze navštívit mnoho muzeí a galerií (např. Moravská galerie, Technické muzeum), divadel (např. Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno) či významných akcí ve výstavním areálu evropského formátu (Veletrhy Brno). Během května a června se zde koná mezinárodní festivalová přehlídka ohňostrojových show Ignis Brunensis. Rádi vám doporučíme nejlepší kavárny, pivnice, bary, kluby, muzea, výstavy a koncerty v Brně.

Zajímavosti v okolí Brna

K turisticky atraktivním lokalitám patří také Brněnská přehrada, kde můžete při jízdě parníkem spatřit nádhernou přírodní scenérii kolem dalšího historického skvostu, hradu Veveří. Vypravit se ale můžete také do vzdálenějších lokalit, jako je chráněná krajinná oblast Moravský kras či Lednicko-valtický areál, další z památek světového kulturního dědictví UNESCO.